דסקטופ – אאוט, מובייל – אין
גולשים במובייל - ספיישל

דסקטופ – אאוט, מובייל – אין

או במילים אחרות: חשיבות התאמת האתר למובייל

 

מבדיקה קצרה שתריצו על האתר שלכם תגלו כי מספר לא מבוטל מהלקוחות שלכם (אם לא רובם) נכנסים לאתר שלכם דרך הסמארטפון שלהם. אנשים רבים מעוניינים לדעת אילו מסעדות נמצאות בסביבה הקרובה שלהם והם עושים זאת באמצעות הטלפון החכם שלהם בשתי דרכים עיקריות: הדרך הראשונה- ברגע שהם יכתבו בשורת החיפוש בטלפון ביטוי מסוים כמו למשל "מסעדה אסייתית", הטלפון יציג להם את המסעדות האסייתיות הקרובות אליהם ביותר. הדרך השנייה– שימוש באפליקציות שונות כמו למשל אפליקציית easy העוזרת לאנשים רבים למצוא עסקים (ולרבות מסעדות) בקרבת מקום. במידה והאתר שלכם לא יהיה מותאם למובייל, חשבו כמה לקוחות תפסידו? על מנת להימנע ממצב כזה, כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא.

רושם ראשוני מהאתר

חשבו כמה מתסכל זה להיכנס לאתר כשכל הטקסט כתוב בכתב מאוד קטן ולא ברור, הכפתורים קטנים וצריך להגדיל עם האצבעות את המסך כדי להצליח ללחוץ עליהם? תסכול זה מגביר את שיעור היציאה מהאתר (כלומר אחוז הנטישה הוא גבוה) וגורם לכם, בתור בעלי המסעדה, לפספס מספר רב של לקוחות פוטנציאליים. לכן, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק כיצד האתר נראה במובייל. אם האתר לא נראה טוב, מה שיקרה ברוב המקרים – אתם בבעיה, ויש שתי דרכים אפשריות לפתור אותה: אתר רספונסיבי ואתר מובייל ייעודי.

 

תסכול מהנראות של האתר במובייל - ספיישל

בניית אתר רספונסיבי

אחת הדרכים לפתור את הבעיה היא לבנות אתר רספונסיבי שידע להתאים את עצמו לכל תצוגה, בין אם זה דסקטופ, מובייל או אפילו טאבלט. באתר כזה, אתם תראו בדיוק את מה שראיתם בדסקטופ, רק בתצוגה גדולה יותר ומותאמת למסך ממנו אתם גולשים. כאשר עושים התאמה של האתר לתצוגה במובייל (או במילים אחרות, הופכים אותו לרספונסיבי) דואגים שחוויית המשתמש לא תיפגע. אתר רספונסיבי אינו מקטין את התצוגה של העמוד אלא עושה שימוש בפונט גדול יותר מבלי שהשורות ידרשו גלילה אופקית ימינה ושמאלה. בנוסף, באתר זה התמונות ממוקמות מתחת לטקסט (במידה ובאתר הרגיל הן מופיעות לצידו). כמו כן, התפריט הופך לרוב להיות מוצג בצורה אנכית ולא אופקית, או באמצעות כפתור (בצורת המבורגר) שאותו ניתן לפתוח ע"י לחיצה עליו בעת הצורך. כל ההתאמות הללו הופכות את האתר לקריא ונוח לשימוש גם במובייל.

 

בניית אתר למובייל - ספיישל

בניית אתר ייעודי עם דומיין אחר

במקרים רבים, הפיכה של אתר לרספונסיבי יכולה להיות ארוכה מדי ולא כלכלית ולכן לפעמים כדאי לבנות אתר חדש, נפרד מהאתר הרגיל, והוא ייעודי לשימוש במובייל. אתר זה לרוב לא יציג את כל הדברים המופיעים באתר הרגיל, כיוון שכאשר אנו גולשים במובייל אין לנו סבלנות וזמן לקרוא כל כך הרבה טקסט, כך שלרוב אתר מובייל ייעודי יהיה מתומצת יותר. כמובן שבאתר מסוג זה, המלל קריא מאוד, הכפתורים בגודל מתאים וקל מאוד לנווט בו.

עוד נקודה למחשבה

יתרון נוסף של התאמת האתר למובייל, בין אם באמצעות אתר רספונסיבי או ייעודי, הוא מבחינת הקידום האורגני של האתר. גוגל אמרו לא פעם שמיקומי אתרים שאינם מותאמים למובייל יפגעו. לכן, חשבו על כמות הלקוחות שאתם יכולים להרוויח במידה והאתר שלכם יהיה מותאם למובייל.

 

עלייה בתוצאות האורגניות - ספיישל